Рок селянин: Иван Лечев заряза суетата на София, за да сади чушки и домати в село Поибрене

https://goreshto.net/goreshto/rok-selyanin-ivan-lechev-zaryaza-suetata-na-sofiya-za-da-sadi-chushki-i-domati-v-selo-poibrene/194419 Goreshto.net
Рок селянин: Иван Лечев заряза суетата на София, за да сади чушки и домати в село Поибрене

 

Легендарният рок музикант и ментор в „Гласът на България“ Иван Лечев крие куп невероятни тайни зад бляскавата си кариера. В детството си той израства на столичния булевард „Патриарх Евтимий“ в един вход със своя връстник Соломон Паси. Първоначално Лечев свири на цигулка под ръководството на баща си проф. Боян Лечев, но животът му се преобръща, когато в неговите ръце случайно попада китара, собственост на момче на име Пламен от съседната кооперация. Въпреки че китарата и група ФСБ го правят известен, Лечев тайно е убеден, че е по-добър цигулар, отколкото китарист. Като студиен музикант в „Балкантон“ той блести с феноменалното си умение да чете свободно ноти от раз.

През 80-те години китаристът изживява шок, след като поръчана от САЩ 12-струнна акустична китара пристига в Норвегия с дефект – пукната при транспорта. Майстор Бай Неделчо я поправя в България, а по-късно инструментът става собственост на Георги Минчев и Васко Кръпката. По същото време Иван Лечев става таен любовник на естрадната прима Лили Иванова след съвместно турне, като дори й написва цял албум. В личния си живот рокаджията има общо четири брака, като първият е младежка грешка, вторият е с Оля от „Трамвай №5“, от която има син Иван-младши, а третият – с Велина. Настоящата му съпруга Евгения Александрова е със 17 години по-млада от него. Двамата пламват през 2008 година на снимките на „Мюзик айдъл“ и вдигат сватба в любимия му град Копривщица, съхранил стария възрожденски дух. От нея има син Константин.

През 2024 година Иван Лечев става дядо на Натаниел, роден във Великобритания от сина му Иван-младши и англичанката Тери. Музикантът, който е отличен плувец, дълги години е страдал от акрофобия (страх от височини) на ски лифтовете, но успява да я пребори. Извън сцената той е дипломиран сомелиер със собствена марка вино, отказал е твърдия алкохол и цигарите и практикува фастинг без месо, бял хляб и картофи. В момента Лечев прекарва времето си в село Поибрене край Панагюрище, където копае домати, краставици и чушки и купува мляко от местни кравари.

Източник: Уикенд

 

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.