За една година Kaufland дари 12 тона кучешка храна на столичните приюти

Ритейлърът е подкрепил над 1300 кучета чрез ежемесечни дарения

https://goreshto.net/goreshto/za-edna-godina-kaufland-dari-12-tona-kucheshka-hrana-na-stolichnite-priyuti/182401 Goreshto.net
За една година Kaufland дари 12 тона кучешка храна на столичните приюти

Ритейлърът е подкрепил над 1300 кучета чрез ежемесечни дарения

 

Kaufland България предостави общо 12 тона кучешка храна на приютите на Общинско предприятие „Екоравновесие“ в София през 2025 г. Дарението е част от дългосрочния социален ангажимент на ритейлъра и се реализира чрез ежемесечна подкрепа от по един тон храна.

Висококачествените продукти от собствената марка K-Carinura осигуриха ежедневното изхранване на над 1300 кучета, настанени в приютите в с. Богров, кв. „Сеславци“, кв. „Слатина“ и ветеринарната клиника „Връбница“. За обектите на общинското предприятие са необходими около 16 тона храна месечно, което прави подобна подкрепа ключова за грижата за животните.

Храната K-Carinura е с високо съдържание на месо, без изкуствени оцветители, ароматизатори, соя и добавена захар. Тя е произведена по стандартите на Европейската федерация за производители на храни за домашни любимци (FEADIAF) и е разработена с участието на ветеринарни лекари.

Изключително сме признателни на Kaufland България за месечните дарения през последната година. Това е огромен жест на доверие и сме щастливи да имаме такъв партньор в каузата ни. Ежемесечната подкрепа ни дава сигурност и предвидимост в грижата за над 1300 кучета. Подобно по мащаб и регулярност дарение се случва рядко и има реален ефект върху ежедневната ни работа и благосъстоянието на животните“, коментираха от ОП „Екоравновесие“.

Освен от качествена храна, кучетата в приютите се нуждаят и от медицински грижи, внимание и движение. Всяка събота в приюта в Сеславци, а в Горни Богров и през двата почивни дни се организират разходки с доброволци, които са важна част от социализацията на животните и увеличават шансовете им за осиновяване. Сред доброволците са хора от всякаква възраст, както и семейства с малки деца. Средно между 30 и 50 кучета намират нов дом всеки месец.

За Kaufland България:

Kaufland България е търговската верига на дребно с най-богат асортимент от 24 хил. хранителни и нехранителни стоки в най-големите си обекти.  Годишният оборот на компанията е от над 2 млрд. лв. Тя е един от най-големите частни работодатели в страната с екип от близо 7900 служители. През 2025 г. компанията разполага с 70 хипермаркета в 35 града. От старта си през 2006 г. в България до днес Kaufland се стреми да стимулира националната и регионална икономика и инфраструктурата по места с общи инвестиции от 1,6 млрд. лв. Компанията непрекъснато развива своята политика за устойчиво развитие и под мотото „Действията носят промяната“ се ангажира с различни социални и екологични дейности – от използването на енергийно ефективни технологии и проектирането на нови сгради с мисъл за природата, през подкрепата на уязвими групи до намаляването на пластмасата.

 

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.