Актрисата Александра Сърчаджиева навършва четиридесет и три години, но заради натоварения си професионален график посреща личния си празник на турне. Дъщерята на Пепа Николова тръгва из страната със Сатиричния театър, където играе в спектаклите „Оскар“ и „Всички обичат Гари“. Програмата на звездата включва още участия в представленията „Догодина по същото време“ с Ненчо Илчев и „Отворена брачна двойка“ с Филип Буков. Наскоро Александра Сърчаджиева реализира и успешна премиера на пиесата „Пътуване до Марс“ в Пазарджишкия театър.
През настоящата година се навършват точно две десетилетия от дипломирането на актрисата в НАТФИЗ, като юбилеят ще бъде отбелязан с целия випуск. Александра Сърчаджиева определя напускането на Военния театър като най-трудното си професионално решение, но в момента се чувства отлично под ръководството на директора Калин Сърменов в Сатирата. Извън сцената тя води предаването „Животът по действителен случай“ по bTV и участва във филма „Бръмч за начинаещи“ заедно с Орлин Павлов, Алек Алексиев и режисьорката Яна Титова.

В личен план Александра Сърчаджиева споделя, че няма мъж до себе си и отглежда сама своята дъщеря София. Момичето завършва девети клас и визуално прилича изключително много на покойната си баба Пепа Николова, а по характер е наследило силните емоции на майка си и своя баща Иван Ласкин. Двете наскоро прекараха почивка в Италия, а за лятната ваканция планират пътуване до Гърция. Актрисата признава, че е наследила от майка си готовността винаги да помага на другите.
Източник: Уикенд