Обездвижени и виещи от болка си тръгват от него като нови: За златните си ръце той не иска и стотинка! (потърсете го или го повикайте на място)

https://goreshto.net/novini/obezdvizheni-i-vieshti-ot-bolka-si-tragvat-ot-nego-kato-novi-za-zlatnite-si-race-toy-ne-iska-i-stotinka-potarsete-go-ili-go-povikayte-na-myasto/50109 Goreshto.net
Обездвижени и виещи от болка си тръгват от него като нови: За златните си ръце той не иска и стотинка! (потърсете го или го повикайте на място)

Доказан феномен е народният лечител бай Хасан Алиосман, голям човек!

Има дни, в които само до обед през дома му са минали над 12 човека. Някои от тях пищят от болка, други са почти обездвижени. Бай Хасан Алиосман успява да ги изправи и да ги изпрати като нови. За което не взима и стотинка. Народният лечител или чакръкчия, както се казва по стара наша традиция, живее и лекува в село Долно Големанци, в близост до Хасково. Възрастният мъж е наследил дарбата от татко си като още 10-годишен се явявал негова отмяна и успешно намествал ставите на някои от множеството пациенти.

Бай Хасан Алиосман пари не иска - нито в миналото, нито днес. "Тате ми заръча да лекувам всички - и бедни, и богати. Нямам тарифа, нямам цени. Хората сами оставят по нещичко, ако са доволни. Кой колкото може - от два до 200 лева са ми оставяли. Благодарен съм за всичко. И за една добра дума също", разказва чакръкчията.

А после се усмихва широко и шеговито признава, че безплатно лекува и магарета, и депутати. Защото Хасан често пъти е викан и молен за помощ при селскостопански животни, не само при хора. Удивителна и дори космическа е лекотата, с която успява да излекува упоритата дискова херния, плексит, дископатия, навяхвания, изкълчване и ред други болежки. Казва дори, че при животните е по-трудно лечението, отколкото при хората. Защото те, горките, се дърпат и не разбират колко важно е наместването. И че без него няма да могат да ходят, дори да живеят. Ритат, хапят, но пак се получава с търпение и желание. Доволен е, че е доказал уменията си и го ценят хората от цяла България. Спомня си с радост за проф. Соня Докова от Пловдив, която не можела да си стъпи на крака от болки. Час по-късно тя става и сама си тръгва от бай Хасан с усмивка. "И до днес ми изпраща поздрави и сме приятели", споделя чакръкчията. Случва се обаче не само да идват при него, но и да го викат на място. И той се отзовава, само трябва да го вземете с кола. Спомня си за 25-годишна родилка в Кърджали, чието бебе било на 20 дни, а тя самата не можела да стане от леглото. Водели я при лекари, нищо не помагало. "Започнах да й правя масажи и да я разтривам. И така цял един час. После си починах малко и захванах втори цял час. После я хванах за ръката и й помогнах да се изправи. Тръгна все по-уверено, а на третия ден се прибра у дома си", доволен е Хасан Алиосман. За него в момента се прави документален филм, в който се разказва и показват чудесата на чакръкчийството. За жалост то се практикува все по-рядко, защото младите не се интересуват от него. Жизнено необходимо е да има приемственост между поколенията. Ако то изчезне, загубата за всички ще бъде огромна.

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.