Българин на върха на Европа по борба

Един от най-добрите български борци Иво Ангелов стана европейски шампион в категория до 60 килограма, класически стил, на шампионата на Стария континент в грузинската столица Тбилиси. Нашето момче победи руснака Иван Куйлаков с 2:0 части (2:0, 1:0). В последните две години Иво е европейски вицешампион, но този път съвсем заслужено се пребори за златото. През 2011 година нашият спортист взе бронзов медал на световното първенство. По пътя към финала Ангелов взе три чудесни победи. Той първо отвя италианеца Джентиле с 2:0 части (3:0, 7:0), после азербайджанеца Мамадов също с 2:0 (1:0, 2:1), а на полуфиналите надви беларусина Казарски в изключително равностойна битка с 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). За съжаление в категория до 96 килограма Владислав Методиев остана със сребро, след като отстъпи пред арменеца Алексанян, трети от олимпиадата Лондон 2012 и миналогодишен европейски шампион.