Барса затапи критиците

Барселона накара всички скептици и критици да замълчат след зрелищната си победа над Милан с 4:0 в реванша от осминафиналите в Шампионската лига и се класира на четвъртфиналите. Всички предвещаваха криза и провал на клуба след загубата им в първия мач с 2:0 в Милано. Каталунците станаха първият отбор в историята заличил подобен пасив като гост в първата среща от елиминациите. Отборът на Барселона бе тотален господар на терена от 1-та до 90-та минута, а играчите на Милан така и не успяха да намерят отговор на бързите им комбинации. Лионел Меси отново беше звездата за своя тим като вкара първите два гола за победата. Той откри още в 5-ата минута с хубав удар в горния ъгъл. В 40-тата минута, след контраатака Меси вкара за 2:0 и изравни резултата от двата мача. Това беше рекорден 16-ти дубъл за аржентинеца в Шампионската лига. След паузата Давид Вия вкара третия гол с прецизен диагонален удар. В края Милан опита да натисне в търсене на гол, който да класира отбора. В добавеното време великолепна контра на Барса с три паса между Меси, Санчес и Жорди Алба завърши с гол на защитника за крайното 4:0.