Турски рефер прецака Манчестър

Вчерашният супер сблъсък между отборите на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид беше опорочен след "вещата" намеса на турския рефер Джунейт Чакър. Испанския отбор направи пълен обрат само за три минути от 1:0 за домакина Манчестър (автогол на Серхио Рамос в 48-та минута) до 1:2 за белия балет (1:1 66-та минута - Лука Модрич, 1:2 69-та минута Кристиано Роналдо). Намесата на турския арбитър стана в 56-та минута когато показа червен картон на Нани, след като португалецът влезе много опасно на Алваро Арбелоа. Този директен червен картон направо взриви трибуните от негодувание, а сър Алекс Фъргюсън излезе от кожата си на скамейката. След мача дори треньорът на Реал Мадрид, Жозе Моуриньо призна превъзходството на Манчестър Юнайтед. “Да, радвам се, че продължаваме, но очаквах повече от отбора. Не играхме добре. Когато имаш човек повече, но въпреки това вратарят ти е най-добрият играч, значи нещо не е както трябва. По-добрият отбор загуби”, каза португалецът. Треньорът на Юнайтед дори отказа да се появи на задължителната пресконференция след мача.